De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de Motorola voor jezelf filmen, brede opnames en draadloos laden. Kies de Xiaomi voor verder inzoomen, een kleiner scherm en langer gepubliceerde beveiligingsondersteuning.

Motorola edge 70 Pro

Voor lichte behuizing, uitgebreide selfies en draadloos laden.

    Xiaomi 17T

    Voor een vlak, kleiner scherm, een 5×-zoomlens en langer updates.

      De Xiaomi is korter, maar zwaarder

      De 17T heeft een scherm van 6,59 inch en is 157,6 mm hoog. De Pro meet 6,78 inch en is 162,7 mm hoog. Hun breedtes liggen dicht bij elkaar: 75,2 en 75,6 mm. De kleinere schermmaat van de Xiaomi betekent dus vooral minder hoogte.

      De Xiaomi weegt 200 gram tegenover 190 gram voor de Motorola. Ook kiest Xiaomi voor een vlak scherm, terwijl de Pro gebogen randen heeft. Voor wie reflecties langs gebogen randen vervelend vindt of graag een vlakke schermbeschermer gebruikt, is dat belangrijker dan een klein verschil in schermmaat.

      Vijf keer inzoomen vraagt een ander gebruik dan 3,5 keer

      De 17T heeft een aparte 5×-telecamera; de Pro een 3,5×-telecamera. Voor een ver gebouw of een dier achter een hek haalt de Xiaomi het onderwerp vanaf dezelfde plek groter in beeld. In een kleinere kamer kan de kortere Motorola-lens juist gemakkelijker passen, omdat je minder afstand nodig hebt.

      Beide oorspronkelijke fototests beoordelen de gewone en telecamera’s gunstig. De Pro heeft een uitgebreidere brede camera en een voorcamera die automatisch scherpstelt. De 17T-voorcamera heeft een vaste scherpstelafstand. Dat verschil is nuttig als je de telefoon niet altijd op dezelfde afstand van je gezicht houdt.

      De Pro biedt zestig beelden met alle camera’s

      De Pro filmt met alle vier de camera’s in 4K met zestig beelden per seconde. Bij de 17T kunnen alleen de hoofd- en telecamera dat; de brede camera en voorcamera blijven bij 4K op dertig beelden. Voor bewegende selfies en brede opnames heeft de Motorola dus meer keus.

      Meer beelden per seconde vragen voldoende licht. Beide videotests zagen beperkingen bij lopen of weinig licht. Voor een donkere kamer is een lagere beeldsnelheid soms bruikbaarder dan de hoogste stand.

      Evenveel capaciteit, andere laadmogelijkheden

      Beide hebben 6500 mAh batterijcapaciteit. Dat bewijst geen gelijke batterijduur: de schermen, software en processors kunnen verschillende hoeveelheden stroom vragen. De capaciteit vertelt hoeveel lading opgeslagen kan worden, niet hoeveel uren jouw apps daarmee werken.

      GSMArena mat bij de Pro 73% na een halfuur en volledig laden na 49 minuten. De 17T kwam op 55% en 60 minuten met zijn geschikte 67W-lader. De Motorola ondersteunt 90 W en kan bovendien tot 15 W draadloos laden. De Xiaomi kan niet draadloos laden.

      Kijk ook naar het werkgeheugen bij 256 GB

      De Pro gebruikt een Dimensity 8500 Extreme, de Xiaomi een Dimensity 8500-Ultra. Beide bieden veel rekenkracht voor gewone apps en ruimte voor zwaardere taken. Een achtervoegsel bij een processornaam is op zichzelf geen bewijs dat elk spel beter draait.

      De Xiaomi heeft 12 GB werkgeheugen bij 256 of 512 GB opslag. De Pro heeft bij 256 GB 8 GB werkgeheugen en bij 512 GB 12 GB. Geen van beide accepteert een geheugenkaart. Beide hebben eSIM, wifi 6E en USB 2.0 zonder directe beeldschermuitvoer.

      De Xiaomi wordt langer ondersteund

      De Pro krijgt drie nieuwe Android-versies vanaf Android 16 en beveiligingsupdates tot april 2031. Xiaomi noemt vier upgrades vanaf Android 16 en beveiliging tot 28 mei 2032. De 17T heeft daardoor ruim een jaar langer gepubliceerde beveiligingsondersteuning.

      Die termijnen beginnen niet opnieuw bij aankoop. Wil je in oktober 2026 een telefoon voor vijf jaar kopen, dan past de Xiaomi’s gepubliceerde termijn daar beter bij. Een langere termijn maakt de camera niet beter, maar helpt wel als je het toestel lang wilt houden.

      Kies de camera-afstand en bediening die bij je passen

      Een overstap is vooral zinvol als je een concrete functie mist: verder inzoomen bij Xiaomi, of draadloos laden en uitgebreidere selfies bij Motorola. Voor dezelfde gewone apps is geen van beide een noodzakelijke vervanging van de ander. Neem ook de eigen bediening mee: Xiaomi gebruikt HyperOS, Motorola een andere Android-indeling.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van Motorola edge 70 ProMotorola edge 70 ProGestileerde illustratie van Xiaomi 17TXiaomi 17T
      Ontwerp
      UitvoeringNiet-vouwbaarNiet-vouwbaar
      Hoogte162,7 mm157,6 mm
      Breedte75,6 mm75,2 mm
      Dikte7,19 mm8,17 mm
      Gewicht zonder hoes190 g200 g
      MateriaalKunststof frame; achterkant met zijdeachtige afwerking, hout of acetaat; Gorilla Glass 7i vooropKunststof frame; Gorilla Glass 7i voor- en achterop
      Bescherming tegen stof en waterIP68 / IP69IP68
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal6,78 inch6,59 inch
      SchermtechniekAMOLED; 60 / 90 / 120 Hz, tot 144 Hz in geschikte gamesAMOLED (LTPS); tot 120 Hz; geen LTPO
      Resolutie2772 × 12722756 × 1268
      Pixeldichtheid450 ppi460 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz120 Hz
      Always-on displayNee; klok en meldingen verschijnen alleen tijdelijk na aanraken, optillen of een melding.Klokweergave aanwezig; een permanente stand is niet afzonderlijk bevestigd
      HDR-schermHDR10+HDR10+ en Dolby Vision
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant600 nits
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant2000 nits
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)Bronnen spreken elkaar tegen3500 nits
      Prestaties en opslag
      ProcessorMediaTek Dimensity 8500 ExtremeMediaTek Dimensity 8500-Ultra
      Fysiek werkgeheugen8 / 12 GB12 GB
      Opslagvarianten256 GB / 512 GB256 GB / 512 GB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNeeNee
      Camera
      Hoofdcamera50 MP50 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,8f/1,7
      Sensorformaat hoofdcameraSony LYT-710, 1/1,56 inchLight Fusion 800, 1/1,55 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera50 MP12 MP
      Afzonderlijke telecameraJaJa
      Telecamera: resolutie en bereik50 MP; 3,5×; f/2,8; optische stabilisatie50 MP; 115 mm; f/3,0; optische stabilisatie
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)3,5 ×5 ×
      Selfiecamera50 MP32 MP
      VideomogelijkhedenAlle vier de camera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; HDR10+-video achterop tot 4K met 30 beelden per secondeHoofd- en telecamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera en selfiecamera: 4K met 30
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit6500 mAh6500 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel90 W67 W
      Laadtijd en gebruikte lader40% na 15 minuten, 73% na 30 minuten; volledig in 49 minuten met geschikte 90 W-lader (GSMArena-test)55% na 30 minuten; vol na 60 minuten (GSMArena, geschikte 67W-lader)
      Draadloos opladenJaNee
      Maximaal draadloos laadvermogen15 WNiet van toepassing
      Draadloze laadstandaardQiNiet van toepassing
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroidAndroid / Xiaomi HyperOS
      Software bij introductieAndroid 16Android 16 / HyperOS 3
      SoftwareondersteuningDrie nieuwe Android-versies vanaf Android 16, tot Android 19; beveiligingsupdates tot april 2031.Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16, tot Android 20. Beveiligingsupdates tot 28 mei 2032.
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoerUSB 2.0; geen bedrade beelduitvoer
      SimconfiguratieNanosim + eSIMTwee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs
      eSIMJaJa
      NFCJaJa
      Wifi6E (2,4 / 5 / 6 GHz)6E
      Bluetooth5.46.0
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      Motorola edge 70 Pro

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 475,00
      • bolVerkoop door MaxBlMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle
        € 475,00
      • BelsimpelMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 479,00
      • Mobiel.nlMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 479,00
      • MediaMarktMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 519,00

      Gemiddelde van deze 4 prijzen: € 488,00.

      512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 599,00
      • BelsimpelMotorola edge 70 Pro 512 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 599,00

      Xiaomi 17T

      256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 508,00
      • BelsimpelXiaomi 17T 256 GB paarsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 508,00
      • CoolblueXiaomi 17T 256 GB paarsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 517,00
      • Mobiel.nlXiaomi 17T 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 519,00

      Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 514,67.

      512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 574,00
      • Mobiel.nlXiaomi 17T 512 GB paarsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 574,00
      • BelsimpelXiaomi 17T 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 599,00

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 586,50.

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      Motorola edge 70 Pro

      • Belsimpel: 9,3 / 10 bij 46 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
      • bol: 5 / 5 bij 3 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      Xiaomi 17T

      • Belsimpel: 9,5 / 10 bij 26 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
      • Coolblue: 9,5 / 10 bij 5 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      Motorola edge 70 Pro: onderzoek en specificaties

      Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      Xiaomi 17T: onderzoek en specificaties

      Nederlandse specificaties, oorspronkelijke reviews, technische FAQ en updatebeloften afzonderlijk onderzocht. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.