Welke van deze twee past bij jou?
Kies de 70 Pro voor 4K-video met zestig beelden per seconde en de langere updateperiode. De 60 Pro blijft aantrekkelijk als je een smallere telefoon wilt en zijn resterende ondersteuning bij je gebruiksplan past.
Motorola edge 70 Pro
Voor uitgebreidere video, een langere zoomlens en ondersteuning tot april 2031.
Motorola edge 60 Pro
Voor een smallere telefoon met 512 GB opslag, als beveiligingsondersteuning tot ongeveer 2029 voldoende is.
De oudere Pro is smaller
De Edge 60 Pro is 73,06 mm breed en weegt 186 gram. De 70 Pro is met 75,6 mm breder en weegt 190 gram. Het scherm groeit van 6,7 naar 6,78 inch. Het verschil in gewicht is klein, maar de extra breedte kan bij éénhandig gebruik merkbaar zijn.
De 70 Pro is dunner, afhankelijk van de gekozen afwerking. Beide hebben gebogen schermranden. Wie juist een vlak scherm prettiger vindt, lost dat dus niet op door naar de nieuwere Pro over te stappen.
Een langere telelens, geen volledig nieuw soort camera
Beide hebben een gewone camera, een brede camera en een aparte telecamera. De 70 Pro biedt 3,5× tegenover 3× bij de 60 Pro. Hij brengt een onderwerp vanaf dezelfde plek dus iets groter in beeld. De resolutie van de telecamera stijgt van 10 naar 50 MP, maar dat getal alleen bewijst geen betere foto.
De oorspronkelijke reviews waren bij beide positief over de gewone camera. De 70 Pro biedt vooral meer mogelijkheden voor video: alle vier de camera’s kunnen 4K met zestig beelden per seconde opnemen, terwijl de 60 Pro in 4K op dertig blijft. Bij weinig licht houden de brede camera’s beperkingen.
De nieuwere processor helpt vooral bij zwaar werk
De 70 Pro heeft een Dimensity 8500 Extreme, de 60 Pro een Dimensity 8350. Voor veeleisende grafische taken biedt het nieuwere model meer ruimte. Voor berichten, navigatie en sociale apps hoeft een goed werkende 60 Pro daardoor niet vervangen te worden.
Let bij de prijs op het geheugen. De Nederlandse 60 Pro heeft 12 GB werkgeheugen en 512 GB opslag. De goedkoopste 70 Pro-uitvoering heeft 8 en 256 GB; voor 12/512 GB betaal je meer. Vergelijk je alleen de vanafprijs, dan vergelijk je dus niet dezelfde opslagruimte.
Beide hebben goede batterijduur in de gelezen tests
De 70 Pro heeft 6500 mAh, de 60 Pro 6000 mAh. De 60 Pro kwam al goed uit twee verschillende batterijtests. Meer capaciteit bij de opvolger is daarom geen reden om automatisch een vaste winst in uren te beloven. Het verbruik van het grotere scherm en de andere processor telt ook mee.
Beide ondersteunen 90W-laden en 15W-draadloos laden. GSMArena mat bij de 70 Pro een volledige laadbeurt van 49 minuten; bij de herhaalde 60 Pro-test iets minder dan 45 minuten. De adapters en omstandigheden verschilden. Het extra modelnummer betekent hier dus niet sneller vol.
De ondersteuning van de 70 Pro loopt langer door
De 60 Pro begon met Android 15 en kreeg drie grote upgrades aangekondigd. De 70 Pro begon met Android 16 en krijgt eveneens drie nieuwe versies, tot Android 19. Beveiliging loopt bij de 60 Pro ongeveer tot 2029 en bij de 70 Pro volgens de actuele Motorola-lijst tot april 2031.
Beide ondersteunen eSIM en wifi 6E. Een geheugenkaartslot ontbreekt en USB blijft beperkt tot USB 2.0 zonder directe beeldschermuitvoer. De 70 Pro voegt op die punten dus geen verbetering toe.
Voor filmen is de overstap duidelijker dan voor berichten
Wil je vaak in 4K met zestig beelden per seconde filmen of langer met beveiligingsupdates door, dan heeft de 70 Pro concrete voordelen. Voor dezelfde berichten en gewone foto’s kun je een goed werkende 60 Pro blijven gebruiken. Bij een nieuwe aankoop hoort het kortere resterende updatebeleid wel in de prijsafweging.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola edge 70 Pro | Motorola edge 60 Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,7 mm | 160,69 mm |
| Breedte | 75,6 mm | 73,06 mm |
| Dikte | 7,19 mm | 8,24 mm |
| Gewicht zonder hoes | 190 g | 186 g |
| Materiaal | Kunststof frame; achterkant met zijdeachtige afwerking, hout of acetaat; Gorilla Glass 7i voorop | Kunststof frame; siliconen achterkant met leer- of nylonachtige structuur |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 | IP68 / IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,78 inch | 6,7 inch |
| Schermtechniek | AMOLED; 60 / 90 / 120 Hz, tot 144 Hz in geschikte games | OLED |
| Resolutie | 2772 × 1272 | 2712 × 1220 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi | 446 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Nee; klok en meldingen verschijnen alleen tijdelijk na aanraken, optillen of een melding. | Niet vermeld door de fabrikant |
| HDR-scherm | HDR10+ | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1400 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Bronnen spreken elkaar tegen | 4500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 8500 Extreme | MediaTek Dimensity 8350 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-710, 1/1,56 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3,5×; f/2,8; optische stabilisatie | 10 MP, 3× |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3,5 × | 3 × |
| Selfiecamera | 50 MP | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Alle vier de camera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; HDR10+-video achterop tot 4K met 30 beelden per seconde | 4K bij 30 fps; Full HD bij 30 of 60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6500 mAh | 6000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 90 W | 90 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 40% na 15 minuten, 73% na 30 minuten; volledig in 49 minuten met geschikte 90 W-lader (GSMArena-test) | 81% na 30 minuten; volledig in iets minder dan 45 minuten met Motorola 125W-lader (herhaalde GSMArena-test van mei 2025) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi | Qi |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android |
| Software bij introductie | Android 16 | Android 15 |
| Softwareondersteuning | Drie nieuwe Android-versies vanaf Android 16, tot Android 19; beveiligingsupdates tot april 2031. | Drie grote Android-upgrades vanaf Android 15 en vier jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in 2025. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM | Nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E (2,4 / 5 / 6 GHz) | 6E |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola edge 70 Pro
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 475,00
- bolVerkoop door MaxBlMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 475,00
- BelsimpelMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 479,00
- Mobiel.nlMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 479,00
- MediaMarktMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 519,00
Gemiddelde van deze 4 prijzen: € 488,00.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 599,00
- BelsimpelMotorola edge 70 Pro 512 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 599,00
Motorola edge 60 Pro
512 GB opslag — vanaf € 449,00
- BelsimpelMotorola Edge 60 Pro 512GB GroenGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 449,00
- CoolblueMotorola Edge 60 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 8 oktober 2026Leverbaar bij controle€ 494,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola edge 70 Pro
Motorola edge 60 Pro
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola edge 70 Pro: onderzoek en specificaties
- Een dunne telefoon, met verschillende soorten achterkant: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Een bruikbare zoomlens voor mensen op wat grotere afstand: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Ook selfies kunnen in 4K met zestig beelden per seconde: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Veel licht voor buiten, maar geen voortdurend zichtbare klok: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest en Motorola: Europees productinformatieblad.
- Een intensieve dag in de Europese review: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Kies meteen de juiste hoeveelheid opslag: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest en Belsimpel: Nederlandse geheugenuitvoeringen.
- Beveiligingsupdates tot april 2031: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en Motorola: beveiligingsperiode Edge 70 Pro.
Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Motorola edge 60 Pro: onderzoek en specificaties
- Drie achtercamera’s, met een nuttige zoomlens: GSMArena: camera.
- De batterij presteert goed in twee verschillende tests: Notebookcheck en GSMArena: accu en gecorrigeerde laadtest.
- Snel via de kabel, ook bruikbaar op een laadmat: GSMArena: accu en gecorrigeerde laadtest.
- Een groot scherm zonder het hoogste gewicht: Notebookcheck en TechRadar.
- Opslag kiezen en updates meewegen: Notebookcheck en GSMArena: accu en gecorrigeerde laadtest.
Nederlandse/Europese uitvoering; geen Indiase specificaties overgenomen. Fabrikantgegevens en oorspronkelijke reviews zijn afzonderlijk gelezen. Geen fysieke toesteltest door ons.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Motorola: specificaties en ondersteuning
- Motorola: Europese specificaties edge 60 Pro
- Motorola: beschrijving Sleep Display
- Motorola: laden met een Qi-lader
- Motorola Nederland: volledige specificatietabel
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
edge 70 Pro
edge 60 Pro
