Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Plus voor grote letters, veel video kijken en langere tijd zonder opladen. De gewone 15 is prettiger als je vaak met één hand typt of een lichtere telefoon wilt. Voor betere foto’s of meer rekenkracht hoef je niet voor de Plus te kiezen.
iPhone 15 Plus
Voor extra leesruimte en de langere batterijduur in dezelfde gemengde test.
iPhone 15
Voor dezelfde camera’s en functies in een smallere en lichtere telefoon.
Het verschil merk je vooral bij vasthouden
De gewone 15 is 71,6 mm breed en weegt 171 gram. De Plus is 77,8 mm breed en weegt 201 gram. Zijn scherm meet 6,7 in plaats van 6,1 inch. Vooral de extra breedte maakt de overkant van het toetsenbord lastiger bereikbaar met één duim.
Op de Plus heb je meer ruimte om grote letters of een routekaart te bekijken. Beide OLED-schermen kunnen buiten helder worden en verversen maximaal zestig keer per seconde. De Plus geeft dus meer beeld, maar geen vloeiender 120Hz-bediening. Als je daar al aan gewend bent, is dat op beide een stap terug.
Dezelfde hoofdcamera en dezelfde beperkingen
Beide hebben een 48MP-hoofdcamera die gewone foto’s standaard op 24 megapixel bewaart. De 2×-stand gebruikt het midden van de hoofdsensor. Er is geen aparte telecamera voor verder inzoomen. De brede 12MP-camera heeft vaste scherpstelling en kan geen macrofoto’s van heel dichtbij maken.
De selfiecamera heeft op beide autofocus en kan in 4K met zestig beelden per seconde filmen. Ook de achterste camera’s en de bijzondere videostanden komen overeen. De Plus biedt vooral een groter scherm om een foto te selecteren of een video terug te bekijken, geen andere camera-uitrusting.
De Plus hield langer vol bij dezelfde testmix
De Plus heeft 4383 mAh capaciteit en de gewone 15 3349 mAh. Omdat het grote scherm ook stroom gebruikt, zegt dat verschil niet rechtstreeks hoeveel uren je wint. GSMArena kwam met dezelfde gewogen mix van bellen, websites, video en games op 16 uur en 32 minuten voor de Plus en 13 uur en 20 minuten voor de gewone 15.
De Plus deed het in die test dus duidelijk langer. Het is geen belofte dat elke koper precies drie uur en twaalf minuten extra krijgt. Wie veel buiten navigeert of met een zwak mobiel signaal werkt, gebruikt de batterij anders. Bij oudere exemplaren telt ook slijtage mee.
USB-C op beide, maar geen snelle gegevensoverdracht
Beide gebruiken USB-C met USB 2.0-snelheid voor bestanden. Je kunt dus dezelfde soort laadkabel gebruiken, maar grote video’s gaan niet met de hogere USB-snelheid van de Pro-modellen naar een computer. MagSafe en Qi2 tot 15 W zijn op beide beschikbaar.
In de oorspronkelijke GSMArena-tests was de Plus na 94 minuten vol en de gewone 15 na 110 minuten. Er werden verschillende adapters gebruikt. Die uitkomsten laten zien dat de grotere batterij niet automatisch de langste laadtijd betekent, maar vormen geen garantie voor elke lader of temperatuur.
Plus betekent niet meer opslag
Beide zijn gemaakt met 128, 256 en 512 GB opslag en hebben 6 GB werkgeheugen. Het werkgeheugen houdt actieve apps beschikbaar; de opslag is voor je bestanden. Geen van beide heeft een geheugenkaartslot. Bepaal daarom eerst hoeveel foto’s en video’s je wilt bewaren.
Op 9 oktober 2026 kostte de Plus met 256 GB € 857 bij Belsimpel en € 881 bij Mobiel.nl. Vergelijk daar de gewone 15 met dezelfde opslag mee. Beide ondersteunen iOS 27 en missen Apple Intelligence. De meerprijs voor de Plus hoort vooral bij scherm en batterij, niet bij een uitgebreidere software- of camera-uitrusting.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | iPhone 15 Plus | iPhone 15 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 160,9 mm | 147,6 mm |
| Breedte | 77,8 mm | 71,6 mm |
| Dikte | 7,8 mm | 7,8 mm |
| Gewicht zonder hoes | 201 g | 171 g |
| Materiaal | Aluminium frame en glazen achterkant | Aluminium frame |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,1 inch |
| Schermtechniek | OLED | OLED |
| Resolutie | 2796 × 1290 | 2556 x 1179 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 60 Hz | 60 Hz |
| Always-on display | Nee | Nee |
| HDR-scherm | HDR10, Dolby Vision en HLG | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 1000 nits | 1000 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 2000 nits | 2000 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 1600 nits | 1600 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 2000 nits | 2000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | A16 Bionic | A16 Bionic |
| Fysiek werkgeheugen | 6 GB | 6 GB |
| Opslagvarianten | 128 GB / 256 GB / 512 GB | 128 GB / 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 48 MP | 48 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,6 | f/1,6 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Camera’s voor en achter: 4K met maximaal 60 beelden per seconde | 4K-video opnemen in Dolby Vision met tot 60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 4383 mAh | 3349 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Laadtijd en gebruikte lader | Volgens Apple ongeveer 50% in 30 minuten met een USB-C-adapter van 20 W of meer; adapter apart verkrijgbaar | Binnen 30 minuten tot 50% opgeladen met een adapter van 20 W of meer (afzonderlijk verkrijgbaar) in combinatie met een USB-C-oplaadkabel |
| Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur) | 26 uur | 20 uur |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | MagSafe / Qi2 / Qi | MagSafe / Qi2 / Qi |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | iOS | iOS |
| Software bij introductie | iOS 17 | iOS 17 |
| Softwareondersteuning | Geschikt voor iOS 27. Apple publiceert voor dit model geen vaste einddatum voor toekomstige updates. | Apple publiceert voor dit model geen vaste einddatum. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2 |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM / dual eSIM | Nanosim + eSIM / dual eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 | 6 |
| Bluetooth | 5.3 | 5.3 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
iPhone 15 Plus
128 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 940,00
- BelsimpeliPhone 15 Plus 128 GB, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 940,00
256 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 857,00
- BelsimpeliPhone 15 Plus 256 GB, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 857,00
- Mobiel.nliPhone 15 Plus 256 GB, rozeGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 881,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 869,00.
iPhone 15
128 GB opslag — vanaf € 709,00
- MediaMarktAPPLE iPhone 15 5G - 128 GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 709,00
- Mobiel.nlApple iPhone 15 128GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 739,00
- BelsimpelApple iPhone 15 128GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 749,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 732,33.
256 GB opslag — vanaf € 839,00
- MediaMarktAPPLE iPhone 15 5G - 256 GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 839,00
512 GB opslag — vanaf € 1.149,00
- MediaMarktAPPLE iPhone 15 5G - 512 GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.149,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
iPhone 15
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
iPhone 15 Plus: onderzoek en specificaties
- Een groot, helder scherm dat op 60 Hz blijft: Apple: technische specificaties en GSMArena: hardware en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Een 2×-foto zonder aparte telecamera: Apple: technische specificaties en GSMArena: camera’s.
- Filmen en opslagruimte: Apple: technische specificaties en GSMArena: camera’s.
- Wat de batterijtest vertelt: GSMArena: scherm, batterij en laden.
- USB-C maakt de kabelkeuze eenvoudiger: Apple: technische specificaties en GSMArena: hardware en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Geen Apple Intelligence, wel iOS 27: Apple: iOS 27-compatibiliteit en Apple: vereisten voor Apple Intelligence.
- Prijzen kunnen per kleur en opslag sterk verschillen: Belsimpel: voorraad en losse toestelprijs en Belsimpel: voorraad en losse toestelprijs en Mobiel.nl: voorraad en losse toestelprijs en MediaMarkt: voorraad en losse toestelprijs en Coolblue: voorraad en losse toestelprijs.
Officiële Nederlandse specificaties, actuele iOS-compatibiliteit en de aangehaalde oorspronkelijke testhoofdstukken afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
iPhone 15: onderzoek en specificaties
- Een smalle iPhone met USB-C: Apple: iPhone 15.
- Een bruikbare 2× stand zonder losse zoomcamera: GSMArena en Apple: iPhone 15.
- De brede camera vervangt geen macrofunctie: Apple: iPhone 15.
- Buiten helder; bewegen op het scherm blijft minder vloeiend: GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Langer doorwerken zegt meer dan alleen de batterijmaat: GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Goed bijladen, rustig naar de laatste procenten: GSMArena: scherm, batterij en laden en Apple: iPhone 15.
- iOS 27 zonder Apple Intelligence; opslag kun je niet uitbreiden: Apple: iPhone 15 en Apple: iOS 27 en Apple: vereisten Apple Intelligence.
- Batterijduur bij websites lezen: Notebookcheck: batterijtest.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- GSMArena: cameraspecificaties
- Apple: Qi2-laadvermogen iPhone 15 Plus
- Apple Nederland: officiële modelvergelijking
- iFixit — batterijgegevens iPhone 15
- GSMArena: onderzochte hardware iPhone 15
- Apple: technische specificaties iPhone 15
- GSMArena: gedeelde hoofdcamerahardware iPhone 15 en 16
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
15 Plus
15
