Welke van deze twee past bij jou?
Kies de 14 Plus voor een groot scherm zonder het gewicht en de prijs van de Pro Max. De Pro Max past beter bij veel inzoomen, macrofoto’s en wie 120Hz-bediening belangrijk vindt. Voor gewone berichten en films hoef je niet alleen vanwege de naam Pro het zwaarste model te nemen.
iPhone 14 Plus
Voor veel schermruimte met minder gewicht en een lager gecontroleerd aankoopbedrag.
iPhone 14 Pro Max
Voor 120 Hz, meer buitenhelderheid, macro en 3×-zoom, tegen meer gewicht en een hogere prijs.
Hetzelfde grote scherm, een ander dagelijks gevoel
Beide hebben een scherm van 6,7 inch. De Plus weegt 203 gram en de Pro Max 240 gram. De Plus is met 78,1 mm wel iets breder dan de 77,6 mm van de Pro Max. Lichter betekent hier dus niet smaller. Wie vooral last heeft van het gewicht, merkt een ander verschil dan iemand die met zijn duim moeilijk de overkant bereikt.
De Pro Max kan tot 120 keer per seconde verversen, de Plus tot zestig. Scrollen oogt daardoor op de Pro Max vloeiender. Zijn scherm kan buiten ook veel helderder worden en kan een klok op het vergrendelde scherm zichtbaar houden. De Plus biedt die extra’s niet; stilstaande tekst heeft wel op beide veel ruimte.
De Pro Max is vooral uitgebreider bij dichtbij en veraf
De Plus heeft een gewone 12MP-camera en een brede camera. De Pro Max heeft een 48MP-hoofdcamera, een brede camera met autofocus en een aparte 3×-telecamera. De autofocus op de brede camera maakt macrofoto’s van kleine onderwerpen mogelijk. Met de telecamera krijg je een onderwerp op afstand groter in beeld.
De Plus heeft op de brede camera vaste scherpstelling en zoomt alleen digitaal in. Dat is een beperking bij kleine details of onderwerpen verder weg, maar voor een gewone foto op de standaardstand is niet altijd een extra lens nodig. De selfiecamera heeft op beide autofocus; voor die functie hoef je geen Pro Max te kopen.
Gewone 4K-video kan op allebei
De camera’s voor en achter ondersteunen op beide gewone 4K-video met zestig beelden per seconde. Ook de filmmodus met achtergrondvervaging en actiemodus voor beweging zijn op allebei aanwezig. Actiemodus gebruikt een kleiner deel van het beeld en heeft voldoende licht nodig; het is geen betere instelling voor iedere opname.
De Pro Max kan daarnaast ProRes-video opslaan voor verdere montage. Voor ProRes in 4K is minstens 256 GB nodig; op 128 GB blijft die stand bij 1080p. De Pro Max gaat tot 1 TB opslag en de Plus tot 512 GB. Een geheugenkaart past niet. Beide hebben Lightning met USB 2.0, waardoor grote bestanden overzetten tijd kan kosten.
Dezelfde capaciteit, een andere testuitkomst
Beide hebben 4323 mAh batterijcapaciteit. Toch haalde de Plus in de oorspronkelijke GSMArena-wifitest 16 uur en 20 minuten en de Pro Max 23 uur en 39 minuten. In die test werden voortdurend websites geopend met vaste instellingen. Scherm en andere onderdelen gebruiken niet op beide evenveel energie.
De gelijke capaciteit voorspelt dus geen gelijke batterijduur. Ook kun je het verschil uit de wifitest niet zonder meer als extra uren navigeren zien. Beide ondersteunen MagSafe tot 15 W en laden met een kabel via Lightning. Bij een bestaande telefoon is de huidige batterijconditie bovendien een aparte afweging.
De extra functies hadden een duidelijke meerprijs
Op 9 oktober 2026 stond 256 GB bij Belsimpel voor € 725 op de Plus en € 1.081 op de Pro Max. Het verschil was € 356, bij de beschikbare kleuren op die dag. Voor dat bedrag krijg je vooral het uitgebreidere scherm en de extra cameramogelijkheden. De grotere Pro Max-uitvoering had twee tot vier werkdagen levertijd.
Beide kunnen iOS 27 gebruiken en missen Apple Intelligence. De Pro Max heeft de A16-chip en de Plus een A15, maar voor berichten, websites en videobellen is die chipnaam niet de doorslaggevende keuze. Heb je al een van beide en voldoet die, vervang hem dan pas voor een concrete functie die je nu mist.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | iPhone 14 Plus | iPhone 14 Pro Max |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 160,8 mm | 160,7 mm |
| Breedte | 78,1 mm | 77,6 mm |
| Dikte | 7,8 mm | 7,85 mm |
| Gewicht zonder hoes | 203 g | 240 g |
| Materiaal | Aluminium frame en glazen achterkant | Roestvrijstalen frame en glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,7 inch |
| Schermtechniek | OLED | OLED met variabele verversing (ProMotion) |
| Resolutie | 2778 × 1284 | 2796 × 1290 |
| Pixeldichtheid | 458 ppi | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 60 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Nee | Ja |
| HDR-scherm | HDR10, Dolby Vision en HLG | HDR10, Dolby Vision en HLG |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 800 nits | 1000 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 2000 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 1200 nits | 1600 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 1200 nits | 2000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | A15 Bionic (5 grafische kernen) | A16 Bionic |
| Fysiek werkgeheugen | 6 GB | 6 GB |
| Opslagvarianten | 128 GB / 256 GB / 512 GB | 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 12 MP | 48 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,5 | f/1,78 |
| Sensorformaat hoofdcamera | ongeveer 1/1,7 inch | 1/1,28 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | Niet van toepassing | 12 MP; f/2,8; optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | Niet van toepassing | 3 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Camera’s voor en achter: 4K met maximaal 60 beelden per seconde | Camera’s voor en achter: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; ProRes tot 4K/30 (128GB-uitvoering: maximaal 1080p/30) |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 4323 mAh | 4323 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Laadtijd en gebruikte lader | Volgens Apple ongeveer 50% in 30 minuten met een USB-C-adapter van 20 W of meer; adapter apart verkrijgbaar | Volgens Apple ongeveer 50% in 35 minuten met een USB-C-adapter van 20 W of meer; adapter apart verkrijgbaar |
| Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur) | 26 uur | 29 uur |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | MagSafe / Qi2 / Qi | MagSafe / Qi2 / Qi |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | iOS | iOS |
| Software bij introductie | iOS 16 | iOS 16 |
| Softwareondersteuning | Geschikt voor iOS 27. Apple publiceert voor dit model geen vaste einddatum voor toekomstige updates. | Geschikt voor iOS 27. Apple publiceert voor dit model geen vaste einddatum voor toekomstige updates. |
| Aansluiting | Lightning | Lightning |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM / dual eSIM | Nanosim + eSIM / dual eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 | 6 |
| Bluetooth | 5.3 | 5.3 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
iPhone 14 Plus
256 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 725,00
- BelsimpeliPhone 14 Plus 256 GB, roodGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 725,00
iPhone 14 Pro Max
128 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 1.001,00
- BelsimpeliPhone 14 Pro Max 128 GB, zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 1.001,00
256 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 1.081,00
- BelsimpeliPhone 14 Pro Max 256 GB, zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Levertijd 2–4 werkdagen€ 1.081,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
iPhone 14 Plus: onderzoek en specificaties
- Groot beeld, maar geen 120 Hz: Apple: technische specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Gewone foto’s en selfies, zonder echte zoomcamera: Apple: technische specificaties en GSMArena: camera’s.
- Filmen tijdens lopen en de beperking daarvan: Apple: technische specificaties en GSMArena: camera’s.
- Batterijduur is meer dan een grote capaciteit: GSMArena: scherm, batterij en laden en Apple: batterij en slijtage.
- Lightning en draadloos opladen: Apple: technische specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Software en kopen in 2026: Apple: technische specificaties en Apple: iOS 27-compatibiliteit en Apple: vereisten voor Apple Intelligence.
- De 256GB-uitvoering in de prijscontrole: Belsimpel: voorraad en losse toestelprijs en Mobiel.nl: voorraad en losse toestelprijs en MediaMarkt: voorraad en losse toestelprijs.
Officiële Nederlandse specificaties, actuele iOS-compatibiliteit en de aangehaalde oorspronkelijke testhoofdstukken afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
iPhone 14 Pro Max: onderzoek en specificaties
- Ruim scherm, lastig met één hand: Apple: technische specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- De Max geeft geen extra zoom tegenover de 14 Pro: Apple: technische specificaties en GSMArena: camera’s.
- Foto’s bewaren zonder onnodig grote bestanden: Apple: technische specificaties en Apple: foto’s met 48 megapixel.
- Een sterke oorspronkelijke batterijtest, geen belofte voor ieder exemplaar: GSMArena: scherm, batterij en laden en Apple: batterij en slijtage.
- Opladen en grote bestanden kopiëren: Apple: technische specificaties en GSMArena: hardware en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Hoe lang kun je hem blijven gebruiken?: Apple: technische specificaties en Apple: iOS 27-compatibiliteit en Apple: vereisten voor Apple Intelligence.
- Nieuwe restvoorraad blijft duur: Belsimpel: voorraad en losse toestelprijs en Belsimpel: voorraad en losse toestelprijs en bol: voorraad en losse toestelprijs en bol: voorraad en losse toestelprijs.
Officiële Nederlandse specificaties, actuele iOS-compatibiliteit en de aangehaalde oorspronkelijke testhoofdstukken afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
14 Plus
14 Pro Max
