Welke van deze twee past bij jou?
De Samsung past beter als je een smallere gesloten telefoon wilt en graag met One UI werkt. De HONOR is aantrekkelijker als batterijcapaciteit, snel laden en schrijven met een pen zwaar meewegen. Gebruik je het binnenscherm zelden, dan is een gewone grote telefoon bij beide merken een logischer vertrekpunt.
HONOR Magic V6
Voor hogere laadvermogens, meer batterijcapaciteit en een apart verkrijgbare pen.
Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra
Voor een smallere en lichtere gesloten telefoon met One UI en DeX.
Samsung is smaller en lichter
De Samsung is dicht 72,8 mm breed en weegt 215 gram. De zwarte, gouden en rode HONOR zijn 74,5 mm breed en 224 gram zwaar; wit weegt 219 gram. De Samsung vraagt dus wat minder ruimte in je hand, ook al zijn de binnenschermen bijna even groot.
Voor documenten en twee apps naast elkaar bieden beide veel schermruimte. Een brede film vult de vrijwel vierkante binnenschermen niet helemaal. Wie alleen video groter wil zien, moet daarom niet uitsluitend op de diagonaal kiezen.
Alleen de HONOR ondersteunt hier een pen
De Magic V6 ondersteunt een apart verkrijgbare actieve pen op beide schermen. De Fold8 Ultra ondersteunt geen S Pen. Wil je vaak handgeschreven aantekeningen maken, dan is dat een duidelijker verschil dan een kleine afwijking in schermformaat.
Beide hebben een USB-C-aansluiting die beeld naar een extern scherm kan sturen. Samsung gebruikt daarvoor onder meer DeX; HONOR heeft zijn eigen bureaubladweergave. Hoe prettig dat werkt, hangt ook af van je apps. Een geschikte beeldkabel of adapter blijft nodig.
Bij allebei een aparte camera voor 3× vergroting
De Samsung heeft een 200MP-hoofdcamera, de HONOR een 50MP-hoofdcamera. Beide hebben daarnaast een brede camera en een aparte 3×-zoomcamera. Alleen het aantal megapixels wijst geen winnaar aan: de lens, sensor en bewerking bepalen samen hoeveel bruikbare details je ziet.
De naam Fold8 Ultra betekent niet dat je de twee zoomcamera’s van een Galaxy S Ultra krijgt. Voor onderwerpen heel ver weg hebben beide vouwtelefoons beperkingen. Bij HONOR kun je voor belangrijke selfies de betere achtercamera gebruiken met het buitenscherm als voorbeeld.
HONOR heeft meer capaciteit en hogere laadvermogens
De Europese HONOR heeft 6660 mAh, de Samsung 5000 mAh. Dat is een duidelijk capaciteitsverschil, maar het bewijst zonder dezelfde gebruikstest geen vast aantal extra uren. Beide grote schermen kunnen veel stroom gebruiken wanneer je ze lang en fel laat branden.
HONOR ondersteunt 80 W via de kabel en 66 W draadloos; Samsung 45 en 20 W. Voor de hoogste snelheden zijn passende laders nodig. Bij de Magic V6 werkt de meegeleverde kabel voor bestanden op USB 2.0-snelheid, ook al kan de aansluiting zelf sneller kopiëren.
Stofbescherming en software verschillen
De HONOR heeft IP68/IP69, de Samsung IP48. De eerste 6 bij HONOR duidt op stofdichtheid onder de testvoorwaarden; de 4 bij Samsung beschermt tegen grotere vaste deeltjes en betekent geen stofdichtheid. Het flexibele binnenscherm vraagt bij beide voorzichtig gebruik.
Samsung noemt beveiligingsupdates tot en met 31 juli 2033. HONOR belooft zeven jaar vanaf de introductie in 2026 zonder een vaste Europese eindmaand te noemen. Kies bij vergelijkbare prijzen vooral op bediening, formaat en de functies die je daadwerkelijk gebruikt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | HONOR Magic V6 | Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Fold | Fold |
| Hoogte (gesloten bij vouwbaar) | 156,7 mm | 158,4 mm |
| Breedte (gesloten bij vouwbaar) | 74,5 mm | 72,8 mm |
| Dikte (gesloten bij vouwbaar) | 9 mm | 8,9 mm |
| Gewicht zonder hoes | 224 g | 215 g |
| Materiaal | Metalen frame; afwerking van de achterkant verschilt per kleur | Aluminium frame en scharnier; glazen buitenkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 | IP48 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar) | 7,95 inch | 8 inch |
| Buitenscherm | 6,52 inch | 6,5 inch |
| Schermtechniek | LTPO OLED (binnenscherm) | Dynamic AMOLED 2X (1–120 Hz) |
| Resolutie | 2352 x 2172 | 2504 × 2256 |
| Pixeldichtheid | 403 ppi | 422 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 5000 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 5000 nits | 3000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 | Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 16 GB | 12 / 16 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,6 | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,3 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 64 MP; 3× optische vergroting; f/2,5; optische beeldstabilisatie | 10 MP; 3× optische vergroting; f/2,4 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 3 × |
| Selfiecamera | 20 MP | 10 MP |
| Videomogelijkheden | Alle drie achtercamera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; beide selfiecamera’s: 4K met maximaal 30 beelden per seconde | 8K bij 30 fps; 4K bij 30/60/120 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6660 mAh | 5000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 50% na 21 minuten; helemaal vol na 61 minuten (Notebookcheck; gebruikte adapter niet vermeld) | Tot 67% in circa 30 minuten met Samsungs 45W-adapter en 3A USB-C-kabel (fabrikanttest) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 66 W | 20 W |
| Draadloze laadstandaard | HONOR Wireless SuperCharge | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / MagicOS | Android / One UI |
| Software bij introductie | Android 16 / MagicOS 10 | Android 17 / One UI 9 |
| Softwareondersteuning | Zeven jaar Android- en beveiligingsupdates voor de Europese uitvoering; gerekend vanaf de introductie in 2026. | 7 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot en met 31 juli 2033. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1; DisplayPort 1.2 | USB 3.2 Gen 1 (tot 5 Gbit/s) |
| Simconfiguratie | Twee nanosims, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk | Nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 | 7 |
| Bluetooth | 6.0 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
HONOR Magic V6
512 GB opslag — vanaf € 1.529,00
- BelsimpelHONOR Magic V6 16/512 GB goudGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; levering volgende dag bij controle€ 1.529,00
- GalaxusHONOR Magic V6 16/512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Voorraad bij leverancier; levering 16–20 oktober bij controle€ 1.836,56
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 1.682,78.
Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra
256 GB opslag — vanaf € 1.499,00
- BelsimpelSamsung Galaxy Z Fold 8 Ultra 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.499,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy Z Fold8 Ultra 5G 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.719,00
512 GB opslag — vanaf € 1.899,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy Z Fold8 Ultra 5G 512GB PaarsGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.899,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
HONOR Magic V6: onderzoek en specificaties
- Meer ruimte voor lezen en twee apps: HONOR.
- De vouw blijft zichtbaar: HONOR en Notebookcheck.
- Gebruik voor belangrijke selfies de achtercamera: GSMArena.
- Een grote batterij is geen vaste gebruiksduur: HONOR.
- Snel, maar niet voor onbeperkt maximale belasting: HONOR en Notebookcheck.
- Updates, opslag en kopen: HONOR en HONOR.
Europese/Benelux-uitvoering: fabrikantgegevens, regionale verschillen, oorspronkelijke onafhankelijke reviews en Nederlandse winkelprijzen afzonderlijk onderzocht. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra: onderzoek en specificaties
- Groot vanbinnen, smaller wanneer je hem dichtklapt: Samsung: officiële productspecificaties.
- De naam Ultra betekent hier niet dezelfde camera’s als een S Ultra: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Langer internetten dan met de Fold7: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Sneller bijladen dan bij de Fold7: Samsung: officiële productspecificaties.
- De beperkingen van een vouwtelefoon blijven: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Voldoende opslag en ondersteuning tot 2033: Samsung: officiële productspecificaties en Specificaties Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Belsimpel: specificaties en geheugenkaartslot
- Digital Trends: oorspronkelijke softwaretest
- Specificaties Samsung Galaxy Z Fold8 Ultra
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
HONOR Magic V6
Z Fold8 Ultra