Welke van deze twee past bij jou?
Kies de HONOR 400 Pro als camera’s, 512 GB of draadloos laden vooropstaan. De OnePlus 13R past bij wie zijn grote batterij en scherm belangrijker vindt. Controleer wel nieuwvoorraad: bij de onderzochte grote verkoopkanalen was die voor de 13R niet meer beschikbaar.
HONOR 400 Pro
Voor een 3×-camera met stabilisatie, 512 GB, eSIM en draadloos laden.
OnePlus 13R
Voor een grotere batterij, een LTPO-scherm en een aluminium frame.
Bijna dezelfde breedte en hetzelfde gewicht
De HONOR is 76,1 mm breed en weegt 205 gram. De OnePlus is 75,77 mm breed en weegt 206 gram. Het praktische verschil in formaat is dus klein. Beide hebben een glazen achterkant, maar de OnePlus gebruikt een aluminium frame tegenover kunststof bij HONOR.
De schermen meten 6,7 en 6,78 inch en verversen tot 120 keer per seconde. Het OnePlus-scherm kan met LTPO tot één verversing per seconde terug bij stilstaande inhoud, terwijl de HONOR minder standen gebruikt. Dat kan stroom besparen tijdens lezen of een stilstaande klok tonen. Het is geen garantie dat iedere app dezelfde besparing geeft.
Meer bereik en optische stabilisatie bij de HONOR-zoomcamera
De HONOR heeft een 50MP-camera met een 3×-lens en optische stabilisatie. De OnePlus heeft een 50MP-camera met een 2×-lens zonder die stabilisatie. Vanaf dezelfde plek haalt de HONOR een onderwerp verder naar je toe; bij kleine handbewegingen kan zijn stabilisatie bovendien helpen. Voor een portret dichtbij is 2× soms al genoeg.
De hoofdcamera’s hebben allebei optische stabilisatie. HONOR combineert zijn 200MP-hoofdcamera met een brede 12MP-camera die automatisch scherpstelt, ook voor dichtbij. OnePlus heeft een gewone 50MP-camera en een brede 8MP-camera. Kies niet alleen op het hoogste megapixelgetal: de bredere mogelijkheden van de HONOR zijn een concretere reden dan een vaste belofte van betere foto’s.
Meer capaciteit of ook draadloos kunnen laden
De OnePlus heeft 6.000 mAh en de Europese HONOR 5.300 mAh. Dat is een duidelijk verschil in opgeslagen lading, maar geen vaste procentuele winst in batterijduur. Vooral bij games bepalen het scherm en de processor hoeveel stroom wordt gebruikt. De gelezen duurtests gebruiken verschillende taken en geven daarom geen rechtstreeks onderling aantal uren.
De HONOR was in de GSMArena-test met 100W-SuperCharge in 38 minuten vol. De Europese OnePlus kwam met 80W-SUPERVOOC op 48 minuten. Beide hebben een geschikte lader nodig voor die tijden. De HONOR kan daarnaast draadloos laden tot 50 W; de OnePlus ondersteunt geen draadloos laden.
Twee keer zoveel opslag en eSIM bij HONOR
Beide gebruiken een Snapdragon 8 Gen 3 en hebben 12 GB werkgeheugen. Voor de processor alleen hoef je dus niet naar de andere over te stappen. De HONOR heeft in Europa 512 GB opslag, de OnePlus 256 GB. Een geheugenkaart past in geen van beide.
De HONOR ondersteunt eSIM, handig als je een digitaal simprofiel wilt activeren zonder kaartje. De OnePlus gebruikt fysieke simkaarten. Voor bestanden via een kabel hebben beide USB 2.0. Een USB-C-stekker maakt het kopiëren van grote video’s daarom niet automatisch snel.
De extra functies zijn belangrijker dan de processor
De OnePlus krijgt beveiligingsupdates tot 7 januari 2031 en vier nieuwe Android-versies. HONOR belooft zes jaar Android- en beveiligingsupdates vanaf mei 2025, ongeveer tot mei 2031. Het verschil in resterende beveiligingsperiode is beperkt. Vervangen is beter te verdedigen voor ontbrekende eSIM, meer opslag of een andere camera dan voor alleen een andere merknaam.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | HONOR 400 Pro | OnePlus 13R |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 160,8 mm | 161,72 mm |
| Breedte | 76,1 mm | 75,77 mm |
| Dikte | 8,1 mm | 8,02 mm |
| Gewicht zonder hoes | 205 g | 206 g |
| Materiaal | Kunststof frame; glazen voor- en achterkant | Aluminium frame; glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 en IP69 | IP65 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,78 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (60, 90 of 120 Hz) | LTPO AMOLED (1–120 Hz) |
| Resolutie | 2800 × 1280 | 2780 × 1264 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Klok na aanraken bevestigd; voortdurend zichtbaar blijven niet bevestigd voor de Europese software | Ja |
| HDR-scherm | HDR10 en HDR10+ | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1600 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 5000 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 5000 nits | 4500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Gen 3 | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB | 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,9 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,4 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3× optische vergroting; f/2,4; optische stabilisatie | 50 MP; 2× optische vergroting; f/2,0 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 2 × |
| Selfiecamera | 50 MP | 16 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd- en telecamera: 4K/60; brede camera en voorcamera: 4K/30 | 4K bij 30/60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5300 mAh | 6000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 100 W | 80 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol in 38 minuten; 93% na een halfuur (GSMArena, Europese 5300mAh-versie, HONOR 100W-lader) | Van 1% naar 50% in circa 20 minuten met een 80W SUPERVOOC-adapter (OnePlus-test) |
| Draadloos opladen | Ja | Nee |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 50 W | Niet van toepassing |
| Draadloze laadstandaard | HONOR Wireless SuperCharge | Niet van toepassing |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / MagicOS | Android / OxygenOS |
| Software bij introductie | Android 15 / MagicOS 9 | Android 15 / OxygenOS 15 |
| Softwareondersteuning | Zes jaar Android- en beveiligingsupdates voor Europa vanaf de introductie in mei 2025; tot 2031. | 4 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 7 januari 2031. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk | Twee nanosimkaarten |
| eSIM | Ja | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4, 5 en 6 GHz) | 7 |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
HONOR 400 Pro
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 479,00
- bol (Super Tech)HONOR 400 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 479,00
- BelsimpelHONOR 400 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 586,00
- MediaMarkt (Maxmovil NL)HONOR 400 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Online op voorraad; bezorging 16–19 oktober 2026€ 729,90
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 598,30.
OnePlus 13R
Op 9 oktober 2026 was de OnePlus 13R niet meer nieuw leverbaar bij Belsimpel, Mobiel.nl en bol. Het gecontroleerde MediaMarkt-aanbod betrof refurbished toestellen. Die prijzen tellen hier niet mee.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
OnePlus 13R
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
HONOR 400 Pro: onderzoek en specificaties
- Groter dan de 400, met afgeronde glasranden: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: behuizing.
- Een scherp scherm zonder LTPO: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: scherm, batterij en laadtest.
- De extra camera helpt als je onderwerp verder weg is: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: camera’s.
- 4K/60 achterop, 4K/30 aan de voorkant: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- Snel laden met de juiste adapter: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: scherm, batterij en laadtest.
- Veel snelheid en 512 GB opslag: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- Zes jaar updates gerekend vanaf 2025: HONOR: Europese specificaties en HONOR: Europese updatebelofte en HONOR: beveiligingsupdates per model.
Europese documentatie, actuele ondersteuning, oorspronkelijke reviewhoofdstukken en Nederlandse winkels onderzocht; geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
OnePlus 13R: onderzoek en specificaties
- Veel schermruimte en snelheid voor gewone apps: Notebookcheck en OnePlus Nederland: specificaties.
- De 2× camera helpt bij portretten, video is een ander verhaal: PhoneArena: OnePlus 13R camera- en accutest en OnePlus Nederland: specificaties.
- Batterijduur hangt af van wat je doet: PhoneArena: OnePlus 13R camera- en accutest en OnePlus Nederland: specificaties.
- Snel bijladen, maar alleen via een kabel: OnePlus Nederland: specificaties en GSMArena: vergelijkbare laadmetingen.
- 256 GB opslag en twee gewone simkaarten: Notebookcheck en OnePlus Nederland: specificaties.
- Nog ruim vier jaar beveiligingsupdates: OnePlus: gepubliceerde beveiligingsperiode en OnePlus: aankondiging over Europa.
Europese Notebookcheck-test en oorspronkelijke PhoneArena-camera- en accutests. De foutieve 100W-vermelding en afwijkende opslagopties in de PhoneArena-tekst zijn niet overgenomen; Nederlandse fabrikantgegevens gaan daarvoor voor.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
HONOR 400 Pro
13R
